WYCIECZKI

Dzień nad morzem liguryjskim - Varazze - transport, dowóz bezpośrednio na plażę, focaccia liguryjska (regionalna pizza), koszt 25 euro/ os. (powyżej 4 osób - cena poniżej 4 osób do uzgodnienia na miejscu.) 

   

 

 

Serravalle Outlet - centrum handlowe w formie miasteczka o pow. 37 500 m2, z ponad 170 sklepami, ekskluzywnymi butikami, restauracjami, placami zabaw dla dzieci. Raj dla miłośników zakupów, z cenami obniżonymi od 30% do 70%. Wśród zieleni, z dala od ulicznego ruchu można nabyć kreacje znanych projektantów takich jak Versace, Dolce & Gabbana, Bulgari, Roberto Cavalli, Calvin Klein, Prada. Znajdują się tu również sklepy innych renomowanych firm np. Adidas, Nike, Diesel, Swarovski, Timberland. http://www.travelinfo.pl/infoski/gr02/miejsce_11/index_2.php?nr0=usluga_2

Transport minibusem  10 euro/os.( powyżej 4 osób - cena poniżej 4 osób do uzgodnienia na miejscu.)

 

 

Park wodny “Bolle Blu” www.bolleblu.it 

Transport minibusem gratis! Koszt wstępu do parku opłaca klient.

 


Opactwo Santa Giustina w Sezzadio – wycieczka rowerowa do antycznego opactwa z VII w. gdzie dzisiaj odbywają się ceremonie ślubne ważnych osobistości.
Wstęp wolny.


Stadnina koni “Il Duente” www.centroippicoilduente.it w Quargniento(Al)
Transport minibusem gratis! Wycieczki konne na koszt klienta.


Sanktuarium Błogosławionej Dziewicy z Krety (Beata Vergine della Creta) w Castellazzo Bormida – Sanktuarium poświęcone Maryji, która ratowała życie ludziom w wypadkach drogowych, szczególnie motocyklistom. Do Sanktuarium przybywają motocykliści z całego świata, aby podziękować za otrzymane zdrowie lub życie, znajduje się tutaj „muzeum” e postaci zbioru kasków, motocykli, zdjęć i podziękowań.motocyklowe, motory itp.)

Transport minibusem gratis! Wstęp wolny.

 


Acqui Terme – prześliczne miasteczko, pod którym przepływa gorąca źródlana woda o temperaturze 70 stopni.

Transport minibusem gratis!

 

Piwnice z winem - degustacja  miejscowych win z Piemontu, zwiedzanie laboratorium i możliwość zakupu win.

Transport minibusem gratis!

 

 


 


Godzinę jazdy samochodem od Family Farm:

Turyn 

(Transport minibusem 30 euro/os. (powyżej 4 osób - cena poniżej 4 osób do uzgodnienia na miejscu.), zwiedzanie miasta z przewodnikiem gratis!  

Bilety wstępów do muzeów na koszt klienta)

 
- Muzeum Egipskie w Turynie www.museoegizio.it, którego zbiory ustępują jedynie Muzeum Kairskiemu

 

- Museo dell’Automobile Jedyne we Włoszech muzeum motoryzacji. Ekspozycja jest próbą odtworzenia historii samochodów od najwcześniejszych, konstruowanych na zamówienie, po najnowsze, masowo produkowane modele.

 

- Katedra św. Jana Chrzciciela, w której, w jednej z kaplic, ukryty jest całun turyński, użyty, według Chrześcijan, przy pochówku Jezusa. Oryginalne płótno zostanie wystawione na widok publiczny dopiero w 2025 roku, ale jego wierną kopię można podziwiać codziennie słuchając pięknie opowiadanej przez zakonnika historii tej relikwii.

 

- Mole Antonelliana, symbol Turynu budowla wzniesiona w latach 1862-1899. Obecnie znajduje się tutaj muzeum kinematografii. Odwiedzając to miejsce można wjechać na taras widokowy, z którego, przy ładnej pogodzie, można zobaczyć Alpy. Warto odwiedzić również jedną z tutejszych kawiarni, by spróbować pysznej turyńskiej czekolady.

 

- Muzeum Juventus Stadium - tour wewnątrz stadionu

 

- Basilica di Superga - miastoz grobowcami królów, widok panoramiczny na miasto Turyn

 

Genua

(Transport minibusem 20 euro/os. (powyżej 4 osób - cena poniżej 4 osób do uzgodnienia na miejscu.), zwiedzanie miasta z przewodnikiem gratis! 

Koszty wstępów pokrywa klient)

 


- Akwarium w Genui - największe akwarium w Europie

- il Bigo - monumentalna, ośmioramienna konstrukcja z metalu zaprojektowana w 1992 r. na cześć Krzysztofa Kolumba, cechą charakterystyczną jest panoramiczna winda, z której można podziwiać port, miasto i morze.

- Galeon Neptuna

- Port w Genui

- Katedra San Lorenzo

- Dom Krzysztofa Kolumba

 

 

Mediolan
(Transport minibusem 30 euro/os. (powyżej 4 osób - cena poniżej 4 osób do uzgodnienia na miejscu.) zwiedzanie miasta z przewodnikiem gratis!

Koszty wstępów pokrywa klient)

 

 

- Muzeum historii naturalnej

- Duomo di Milano - katedra i galeria Vittorio Emanuele

 

- Muzeum Leonarda da Vinci w Mediolanie www.museoscienza.org

- Kościół Santa Maria della Grazie, w którym znajduje się fresk “Ostatnia Wieczerza” autorstwa Leonardo da Vinci. (rezerwacja biletów miesiąc wcześniej!)


- Gotycka Katedra Mediolańska pw. Narodzin Św. Marii, stojąca na Piazza del Duomo - głównym placu Starego Miasta. Każdy, kto ujrzy na własne oczy to monumentalne dzieło architektoniczne natychmiast zrozumie dlaczego jego budowa trwała aż 427 lat.

- Najsłynniejsza na świecie opera  - Teatro della Scala
Galleria Vittorio Emanuele II, cudownym pasażu, który zdaje się pełnić rolę znaku firmowego Mediolanu.

 


Notatki: Na wycieczkach są akceptowane karty studenckie i inne, zniżki na wejsciówki do parków, muzeów i środków komunikacji miejskiej, przejazdy metrem itp.


                                                                                                                                                                                      projekt i wykonanie: primel.pl